Kurs fotografii cyfrowej dla początkujących

Brak zbliżających

Zapytaj o termin

Kurs przeznaczony jest dla początkujących, niezaawansowanych fotografów, którzy chcieliby w świadomy i przewidywalny sposób używać swoich aparatów fotograficznych. Celem zajeć jest poznanie i oswojenie się z podstawowymi pojęciami z zakresu fotografii połączone z ujarzmieniem naszego nowego przyjaciela — cyfrowego aparatu fotograficznego.

Czas trwania kursu — cztery spotkania po cztery godziny zegarowe (16 godzin).

Maksymalna ilość chętnych — sześć osób w grupie.

Gdzie odbywają się zajęcia — w naszej pracowni przy ul. Drzymały 9/6 w Katowicach.

 

– Czy robił pan jej zdjęcia? 

– Jakie zdjęcia? Nie robiłem. Nie mam aparatu fotograficznego...

Cytat ten zaczerpnięty z jednego ze skeczy Monthy Pythona brzmi dzisiaj wręcz niewiarygodnie. Każdy ma aparat fotograficzny, a większość z tych “każdych” posiada lustrzankę cyfrową. Dobrze by było — w fajnym towarzystwie — się robić nią zdjęcia. Prządne a nie takie “na automacie”.

Na naszym kursie poznasz następujące aspekty pracy z lustrzanką cyfrową:

Pytanie: “...o co chodzi? Mam lustrzankę, a zdjęcia dalej nieciekawe, czasem nieostre, zaś wujenka Celina krzywi się widząc swój ekscentryczny profil...” 

Odpowiedź: Taak - trzeba sobie wyjaśnić sobie co to jest ogniskowa, przysłona, głębia ostrości, czas naświetlania zdjęcia, oraz perspektywa i kompozycja.

Pytanie: “...a co to jest ta literka “M” no i “T”. Bo moja sąsiadka to nie ma “T” tylko “S”, czyli że co, ja mam gorszy aparat?...”

Odpowiedź: Nie, aparat nie jest gorszy, ale wyjaśnienia będą wymagać takie zagadnienia jak na przykład tryby pracy Twego aparatu - automatyczny, półautomatyczny czy manualny... Kwestie tzw parametrów naświetlania też sobie rozjaśnimy... Wierz nam — to się przyda :)

Pytanie: “...a w ogóle, to jak widzę zdjęcie w komputerze, to ono jest inne niż “w aparacie”...”

Odpowiedź: Dobra, w takim razie w przystępny sposób wyjaśnimy sobie co to takiego profil kolorystyczny i obróbka pliku fotograficznego. Masz komputer?

Pytanie: “...sprzedano mi zły aparat! Robiliśmy zdjęcia przy kolacji, świece też zapaliliśmy... No i właśnie - kolory na zdjęciu są inne niż były tego pięknego wieczoru nie mówiąc o bardzo dużych takich dziwnych kropeczkach, jakby piasek albo coś takiego... To głównie widać cieniu, Czy mogę reklamować wadliwy sprzęt?...” 

Odpowiedź: Zawsze można reklamować, ale na zajęciach naszych poznacie też zagadnienia związane z balansem bieli i czułością ISO. To powinno powyższe problemy szybko rozwiać.

Pytanie: “...a dlaczego to w ogóle robi zdjęcia? No ten aparat... Czary jakieś, czy co?...”

Odpowiedź: No jasne, że czary. Na zajęciach powiemy sobie nawet jakie...

 

Przypominamy, że zajęcia odbywają się w naszej pracowni mieszczącej się w centrum Katowic przy ulicy Drzymały 9/6. Jeśli masz jakiekolwiek pytania to zapraszamy do kontaktu z nami – wszelkie dane kontaktowe, łącznie z odpowiednim formularzem, umieszczone zostały na podstronie Kontakt.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi pozostałymi kursami fotograficznymi.

 

Poniżej znajdziesz terminy zaplanowanych na nadchodzące tygodnie edycji Kursu fotografii dla początkujących. Najbliższy z nich jest rozpisany szczegółowo, a detale dotyczące kolejnych edycji (daty, dni i godziny spotkań) możesz poznać klikając na datę rozpoczęciaOstatnio na blogu

czytaj dalej