Kurs rysunku i malarstwa

Brak zbliżających

Zapytaj o termin

W centrum miasta, w klimatycznej kamienicy i kameralnej pracowni zapraszamy na praktyczne spotkania ze sztuką. Tu znajdziesz miejsce na wyrażanie siebie, poświęcisz czas na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań oraz pogłębisz swoją wrażliwość estetyczną. 

Nasz kurs skierowany jest szczególnie do osób pragnących rozpocząć naukę na studiach artystycznych. Miejsce dla siebie znajdą tutaj również hobbyści, którzy mają wewnętrzna potrzebę ekspresji twórczej i chcieliby rozpocząć samodzielną drogę artystyczną.

Kurs malarstwa i rysunku to nie tylko możliwość poznania i udoskonalenia swoich umiejętności, ale także wspaniała przygoda pozwalająca lepiej poznać siebie oraz okazja do rozwinięcia wyobraźni i kreatywnego myślenia. Zapewniamy nie tylko miejsce do pracy i wiedzę, ale także przyjazną i twórczą atmosferę, indywidualny tryb pracy oraz małe i kameralne grupy.

Kurs obejmuje następujące ćwiczenia malarskie i rysunkowe:

 • praca z modelem: studium postaci, studium portretu lub innego detalu. Szkic z obserwacji polegający głównie na uchwyceniu prawidłowych proporcji, odpowiedniej kompozycji, oraz oddaniu przestrzeni, światła i faktur.
 • praca z martwą naturą: malarskie studium układu lub konkretnego przedmiotu. Jest ćwiczeniem koloru, światła, kompozycji oraz różnorodności malarskich faktur.
 • tworzenie kompozycji: praca z wyobraźni na zadany temat (hasło). To ćwiczenie skierowane jest głównie dla kandydatów na studia artystyczne, wymagane jest m.in. na egzaminach na Wydział Grafiki i Malarstwa. Zadanie dla chętnych realizowane w domu i omawiane podczas zajęć.
 • indywidualne realizacje: według pomysłu i projektu uczestnika kursu. Ćwiczenie może być realizowane w domu lub w trakcie zajęć.

 

Na kursie poznasz m.in.:

 • różnorodne techniki rysunkowe (rysunek ołówkiem, węglem, lawowany, techniki mieszane);
 • różnorodne techniki malarskie (tempera, akryl, olej, techniki mieszane);
 • zasady budowania kompozycji plastycznej;
 • jak wyznaczyć proporcje ludzkiego ciała;
 • pojęcie perspektywy;
 • zastosowanie kontrastu;
 • posługiwanie się światłocieniem;
 • różnorodność pracy pędzla w kładzeniu farby;
 • malarskie faktury i ich zastosowanie.

 

Dla kandydatów na studia:

 • dodatkowe zadania specjalistyczne i prace domowe;
 • indywidualne konsultacje i korekty;
 • pomoc w doborze prac do teczki.

 

Dla zainteresowanych poszerzaniem wiedzy teoretycznej w dziedzinie sztuki możliwość zorganizowania dodatkowych wykładów.

 

Informacje o prowadzącym:

Monika Panek to artystka malarka specjalizująca się w malarstwie olejnym. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom magisterski obroniła z wyróżnieniem w 2013 roku w pracowni malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza oraz w pracowni rysunku prof. Janusza Karbowniczka. 

Zrealizowała projekt artystyczny: „Nie do powiedzenia”, który był inspirowany symboliką żywiołu wody i teoriami psychoanalitycznymi. Obecnie doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prowadzi badania nad terapeutycznym aspektem twórczości artystycznej. Stypendystka Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Laureatka miejskiego stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Sosnowiec w latach 2009 - 2013. Uczestniczka wystaw i przeglądów artystycznych w kraju i zagranicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych. Instruktorka warsztatów artystycznych. Tworzy w Katowicach.

 

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 4 godziny.

 

Terminy zajęć do wyboru:

wtorek: godz. 10.00 – 14.00 lub 16.00 – 20.00

niedziela: godz. 10.00 – 14.00 lub 16.00 – 20.00

 

Miesięczna opłata za kurs (32 godziny) - 400 zł

 

Zajęcia odbywają się w naszej pracowni mieszczącej się w centrum Katowic przy ulicy Drzymały 9/6. Jeśli masz jakiekolwiek pytania to zapraszamy do kontaktu z nami – wszelkie dane kontaktowe, łącznie z odpowiednim formularzem, umieszczone zostały na podstronie Kontakt.

Możesz również skontaktować się bezpośrednio z prowadzącą zajęcia - Monika Panek: tel. 518 177 419Ostatnio na blogu

Serdecznie zapraszamy na pierwszą edycję warsztatów introligatorskich realizowanych wspólnie z Oficyną Peryferie!

czytaj dalej