Pracownia grafiki warsztatowej

Brak zbliżających

Zapytaj o termin

Jeśli czujesz potrzebę ekspresji twórczej i chcesz poznać sekrety tradycyjnej grafiki warsztatowej, to serdecznie zapraszamy Cię na nasze warsztaty. W ich ramach zapoznasz się z różnymi technikami graficznymi, m.in.: monotypią, drukiem wypukłym, suchą igłą, kolografią, czy elementami sitodruku.

Nasze działania praktyczne będą również urozmaicane krótkimi wykładami dotyczącymi historii grafiki i jej najważniejszych współczesnych twórców. 

Zapewniamy małe grupy, dzięki czemu możliwa jest  indywidualna praca z każdym z uczestników. Uczestnicząc w zajęciach z pewnością zdobędziesz i rozwiniesz swoje umiejętności z zakresu grafiki warsztatowej, ale i również rysunku oraz kompozycji.

Mary Cassatt, The Map (sucha igła)

Prowadzenie

Zajęcia w ramach pracowni grafiki warsztatowej prowadzi Michalina Wawrzyczek-Klasik. Jest absolwentką katowickiej Akademii Sztuk Pieknych, a obecnie pedagogiem WST w Katowicach i katowickiej ASP na kierunku grafika.

Kiedy odbywają się zajęcia?

Warsztaty odbywają się w każdy wtorek od godziny 16:00 do godziny 20:00.

Warianty uczestnictwa

W zależności od czasu jaki masz do dyspozycji, możesz uczestniczyć w pojedynczych spotkaniach warsztatowych, lub też zdeklarować swoje uczestnictwo na cały miesiąc z góry.

Warunki uczestnictwa

Ze względu na to, że w czasie warsztatów graficznych możesz się mocno wybrudzić, dlatego zdecydowanie namawiamy Cię na zabranie na zajęcia ubrania roboczego. Ewentualnie możesz wyposażyć się jedynie w fartuch ;) Lateksowe rękawiczki ochronne są na wyposażeniu pracowni.

Madèo, Lemons linocut (linoryt), (CC BY-ND 2.0)

Informacje końcowe

Zajęcia odbywają się w naszej pracowni mieszczącej się w centrum Katowic przy ulicy Drzymały 9/6. W czasie trwania warsztatów do dyspozycji uczestników oddajemy m.in. naszą kuchnię, w której można przygotować sobie różnego rodzaju napoje.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, to zapraszamy do kontaktu z nami – wszelkie dane kontaktowe, łącznie z odpowiednim formularzem, umieszczone zostały na podstronie Kontakt.Ostatnio na blogu

czytaj dalej